Moje shounen ai

Loveless ep. 2

18. června 2008 v 11:52 | Kuchiki-chan
Gomene, ale nemohla jsem najít první episodu v celku.A až ji najdu tak ji sem pochopitelně dám.

Loveless

10. června 2008 v 11:04 | Kuchiki-chan
Loveless - one without love
Nemilovaný - přesně tak se cítí 12-ti letý Ritsuka Aoyagi. A není se čemu divit - bratra mu zavraždili v podstatě před očima, z matky se stala bláznívá hysterka... Život se s ním prostě nemazlil.
Ritsuka přichází na novou školu. Na všechno se dívá s určitým odstupem, jakoby zvrchu - jenom pozoruje a neprožívá. Hned se na něj pověsí Yuiko Hawatari, které přijde přímo sugoi :) Upřímně, Yuiko je krapet jednodušší, snad až trochu hloupá, ale jinak naprosto dokonalá. Tvoří protiklad s Ritsukovi, do kterého se zamiluje. Yuiko je jedna z mála lidí, které si Ritsuka pustí k tělu, a které má snad rád. Je mi to až skoro líto říct, ale Ritsuka mi přijde trochu jako malý zakomplexovaný spratek. Když mu někdo říká, že ho miluje, tak po něm kříčí, ať to neříká, že ta slova nenávidí omg. Ten někdo je Soubi Agatsuma - bývalý fighter Seimeie - Ritsukova bratra. Ah, vy vlastně asi nevíte, co to je Fighter že ... Ve světě Loveless jsou vytvořeny páry vždy se stejným jménem. Jeden z dvojice je tzv. Fighter - tedy bojovník a ten druh Sacrifice - Oběť. Ten na sebe bere veškerou Fighterovu bolest. On je klíčem ke zničení bojovníka. Tyto dvě osoby k sobě mají velmi blízko. Těchto týmů je celkem 7.
Nevím jestli má smysl tady sáhodlouze vysvětlovat děj - snad jen ve zkratce. Ritsuka hledá vraha/y svého bratra Seimei. V tom mu má pomáhát Soubi. Ritsuka sám pořádně neví, co k němu vlastně cítí - jestli ho miluje nebo nenávidí.
Jenže Soubi mu toho moc říct nechce, i když je víc než jasné, že toho o smrti svého bývalého Sacrifice ví víc, než je zdrávo.. Snaží se ho vynechat ze všech událostí a Ritsuka se spoustu věcí o světě, do kterého se dostává, dozvídá vlastně náhodou nebo od někoho jiného.
Loveless je snad jediné anime, u kterého jsem si říkala, proč to sakra končí ?! Ono má totiž pouhých 12 dílů. A pokud si myslíte, že vám zde zodpoví všechny otázky, tak jste krutě na omylu. Těch otázek je ještě víc, než na začátku. Navíc z Loveless v člověku něco uvízne. Těžko říct co ... Ono to totiž není jenom akční bojové anime, to je jenom tak na okraj. Spíše jde sledování lidské psychiky, pocitů ... Nevím, jak to popsat =-O Stalo se mi, že když jsem na něho dodívala, tak jsem jen tak asi hodinu seděla a koukala do prázdna ... A přemýšlela ... A v následujících dnech se k němu v myšlenkách zase vracela ... Opravdu na mně zapůsobilo ...
Ještě bych chtěla dodat, že ve světě Loveless mají všichni, kteří nemají žádné sexuální zkušenosti rozkošné ouška a ocásek ... Prostě k sežrání ( pardon za pubertální výlev :D )... Ano, má ho i Ritsuka, ale zůstane mu zachován až do konce ... Což se teda vcelku divím, protože se Soubi občas docela snažil .. Jooo, abych nezapomněla - je to shonen-ai :)
Taakže teď už mi zbýva zkritizovat jenom hudbu ... Ale počkat ... Je tu vůbec nějaká kritika vhod ??? Z mé stránky asi ne ... Opening mě naprosto uchvátil, skvěle dokresluje atmosféru celého příběhu. A ending - ten je malinečko slabší, ale jen o fousek :)
A kdo z vás už Loveless viděl, tak mu určitě není neznámá písnička Seimei tragedies *IN LOVE*
Abych to nějak ukončila a přestala vás trápit. Loveless je zcela vyjímečné anime, které asi nebude bavit každého... Ale já ji vřele doporučuju :) A následně si přečíst mangu :D

Papa to kiss in the dark

10. června 2008 v 11:01 | Kuchiki-chan

Papa to kiss in the dark

Obrazek
Zbytek pod perexem

Yami no Matsuei

10. června 2008 v 10:59 | Kuchiki-chan
Yami no Matsuei
Obrazek
Zbytek pod perexem
 
 

Reklama